8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Shumë pak njerëz arrijnë ta gjejnë oktapodin në këtë fotografi

hkëmbinjtë e koraleve sigurojnë habitat për miliona specie ujore.

Fotografia më poshtë tregon një pjesë të vogël të shkëmbinjve me një oktapod që fshihet diku në foto.

Oktopodi, si ajo më poshtë, është në gjendje të ndryshojë ngjyrën dhe strukturën e trupave të tyre në mënyrë që të maskojë dhe të fshehë nga grabitqarët.

Shihni nëse mund të gjeni oktapodin në 10 sekonda ose më pak.

A arritët ta gjenit? Ja ku fshihej oktopod

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...