12.2 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Si u pasqyrua në mediat e huaja dakordimi i arritur në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë?

Kosova dhe Serbia mbrëmë arritën marrëveshje të bazuar në planin evropian, me një aneks të shtuar.

Takimi trelateral që zgjati rreth 12 orë, pati interesim si rrallë herë.

Dhjetërta gazetarë e kameramanë ishin të pranishëm në Ohër, për të parë nëse do të ketë një marrëveshje.

Vonë në mbrëmje, u konfirmua marrëveshja, edhe pse jo e nënshkruar, çka bëri që edhe mediat ndërkombëtare t’i kushtojnë hapësirë kësaj ngjarje.

Media të ndryshme si Associated Press, Reuters, SkyNews, AlJazeera e shumë të tjera, raportuan mbi zhvillimet në Ohër.

Më poshtë mund të shihni disa nga raportimet.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...