4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Siguria në vend, drejtori i AKI-së raporton sot para deputetëve

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, sot mban mbledhjen e radhës në të cilën do të raportojë drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti.

Raportimi nis në orën 10:00, në ndërtesën e Kuvendit dhe fokus pritet të jetë situata e sigurisë në veri të vendit.

Në mbledhjen e këtij komisioni është paraparë edhe miratimi i procesverbalit të mbledhjes të komisionit, të mbajtur më 20.09.2023, si dhe të ndryshme.

Drejtori i AKI-së së fundmi, është paraparë të jetë shumë aktiv, ku përveç takimeve me drejtues të institucioneve, ka marrë pjesë edhe në takimin e presidentes Vjosa Osmani me partitë opozitare, ku edhe ka dhënë detaje për zhvillimet në veri të vendit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...