18.7 C
Pec
E enjte, 1 Qershor, 2023

Siguria në vendin e punës, brenda ditës katër punëtorë të lënduar

Tre meshkuj dhe një femër janë lënduar gjatë së enjtes në vendet e tyre të punës.

Policia ka njoftuar se brenda 24 orëve tw fundit janë raportuar katër raste të ndara kur punëtorët janë lënduar në vendet e tyre të punës.

Sipas policisë, dy raste kanë ndodhur në Ferizaj, një në Krushevë të Dragashit dhe një në Piran të Prizrenit.

Njoftimi i policisë:

RREZIKIM I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS

Ferizaj 18.05.2023 – 11:00.Viktima femër kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencën e Ferizajt, pasi që ishte lënduar në vendin e saj të punës. Rasti është duke u hetuar.

Ferizaj 18.05.2023 – 11:05. Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencën e Ferizajt, pasi që ishte lënduar në vendin e tij të punës. Rasti është duke u hetuar.

RREZIKIM I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS

Fsh. Krushev, Dragash 18.05.2023 – 13:00.Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi që ishte lënduar në vendin e tij të punës. Rasti është duke u hetuar.

LËNDIM AKSIDENTAL

Fsh. Piran, Prizren 18.05.2023 – 16:20.Raportohet se viktima mashkull kosovar është lënduar aksidentalisht, në vendin e punës. Viktima ka pësuar lëndime trupore për të cila është dërguar në trajtim mjekësor.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...