14.7 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Sistemi ra teknikisht pas aplikimeve të shumta, vazhdon edhe për disa ditë aplikimi për kadetë të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës, Armend Mehaj, ka njoftuar se për shkak të numrit të madh të aplikimeve për kadetë të FSK-së, ka rënë teknikisht sistemi.

Ai ka folur përgjithësisht edhe për procesin e rekrutimit të ushtarëve të rinj.

Më tej, ai ka rikujtuar kushtet bazë si dhe procedurat administrative.

“Shërbimi juaj-dedikim i shenjtë për të ardhmen e sigurtë të vendit”, ka shkruar ndër të tjera Mehaj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...