29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Situata e sigurisë në vend, Kurti takon komandantin e KFOR-it

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpriti komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Özkan Ulutas.

Zyra e Kryeministrit njofton se bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Kosovës dhe misionit të NATO-s në Kosovë – KFOR dhe situata e sigurisë në vend ishin temat e diskutimit.

“Në takim u vlerësua se komunikimi dhe takimet e rregullta janë në shërbim të bashkërendimit sa më të mirë ndërmjet institucioneve të sigurisë”, vijon komunikata.

Kryeministri e falënderoi komandantin Ulutas për bashkëpunimin e mirë, për rolin dhe kontributin e tij dhe të KFOR-it për sigurinë dhe paqen.

Gjatë ditës edhe presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutash, me të cilin poashtu diskutoi për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...