13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

S’ka kuorum për t’u votuar platforma e dialogut


Platforma për dialogun me Serbinë, në mungesë kuorumit, nuk ka kaluar në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ndërsa me 5 vota për dhe 4 vota kundër, projektligji për detyrat, përgjegjësit dhe kompetencat e delegacionit shtetëror në procesin e dialogut me shtetin fqinj kaloi në lexim të dytë në seancën e radhës.

Me këtë rast, platforma për dialog u kritikua ashpër nga anëtarët e partive opozitare, duke theksuar se ky dokument nuk e ruan shtetësinë dhe sovranitetin e Kosovës karshi dialogut me Serbinë.


]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...