5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

S’ka prespektivë për Kosovën e Serbinë nëse qeverite e dy vendeve nuk zgjidhin problemet

Ky është konstatimi i bërë nga profesori amerikan, Alon Ben Meir, që vlerësohet si një njëri nga njohësit e rethanave politike në Ballkan.

Ai ka thënë se asnjëra palë nuk mund t’i ikë pafundësisht zgjidhjes së konfliktit, dhe problemeve që kanë dy vendet.

Ai ka thënë se nuk ka të ardhme për Kosovën dhe Serbinë nëse qeveritë e këtyre dy vendeve nuk e bëjnë të qartë se janë të gatshme t’u hyjnë negociatave me një vullnet të mirë për zgjidhjen e konfliktit, nga i cili asnjë palë s’mund të ikë pafundësisht”, ka thënë Alon Ben Meir.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...