0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Skena tmerri në Izrael pas sulmit terrorist nga Hamasi

Forcat e armatosura të grupit Hamasit kanë goditur me raketa dhe janë infiltruar brenda territorit të Izraelit.

Në pamjet e publikuara ata shihen teksa militantët e Hamasit lëvizin nëpër rrugët në jug të Izraelit, ndërkohë që raportohet se kanë vrarë civilë të pafajshëm dhe kanë marrë pengje.

Kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu ka thënë se Izraeli është në luftë. Ndërkohë që ka reagime nga e gjithë bota që e dënojnë një sulm të tillë terrorist./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...