17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Skoda paralajmëron një model të ri, tregon se si do të quhet

Një emër i famshëm është i rezervuar për disa tregje të tjera.

Ashtu si Skoda Kushaq, Slavia është një projekt i Skoda për tregun indian.

Slavia e re vjen si pasardhëse e Rapid, dhe me rritjen e dimensioneve, ajo gjithashtu do të marrë zgjidhje teknologjike më të përparuara.

Modeli është montuar në platformën MQB-A0-IN, dhe me një gjatësi prej 4,480 mm, do të ofrojë shumë hapësirë.

Priten të ofrohen dy modele. Të dy janë benzinë ​​TSI, më i dobëti me 115 kuaj fuqi dhe më i fuqishmi me një cilindër më të lartë dhe 150 kuaj fuqi. Transmetimi DSG vjen si opsion.

Çmimi dhe data e saktë e mbërritjes nuk dihen. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...