30.2 C
Pec
E martë, 5 Korrik, 2022

‘Sofra Pejane’ uron Ditën e Çlirimit të qytetit, paralajmëron projektin e Seit

Me rastin e 16 Qershorit – Ditës së Çlirimit të qytetit të Pejës, SHKA ‘Sofra Pejane’ ka uruar të gjithë qytetarët duke nxjerrë një foto-premierë nga xhirimet e mbrëmjes tek Mulliri i atdhetarit dhe patriotit Haxhi Zeka në Pejë.

Me këtë rast kjo Shoqëri ka paralajmëruat projektin muzikor të klarinetistit të saj, muzicientit të njohur kosovar Sead Muqa -Sei.

Postimi i plotë

‘Me këtë foto premierë nga mulliri i patriotit dhe atdhetarit Haxhi Zeka, e shkrepur nga projekti i kolegut dhe klarinetistit tonë Sead Muqa -Sei, Pejë me shumë tradita, urime 16 Qershori – Dita e Çlirimit! Lavdi Dëshmorëve të kombit!’ -thuhet në urimin e SHKA ‘Sofra Pejane’. Ndryshe kjo shoqëri, nga viti 2017 ka hyrë në mbrojtje institucionale shtetërore nga ana e MKRS-së, si vlerë shpirtërore e muzikës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...