7.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Solskjaer, me listë të përforcimeve për stinorin e ri

Trajneri norvegjezë Ole Gunnar Solskjaer ka bërë gati listën e përforcimeve potenciale për sezonin e ri tek Manchester United.  46 vjeçari i lindur në Kristiansund sipas të gjitha gjasave do të mbetet për një periudhë më të gjatë në “Old Trafford”.

Kërkesat e tij janë: Në repartin e mbrojtjës, 21 vjeçarin e Crystal Palace Aaron Wan-Bissaka dhe 24 vjeçarin e Napolit Kalidou Koulibaly si dhe mesfushorin e Barcelonës, 30 vjeçarin Ivan Rakitic.

Solskajer ka zëvëndësuar Jose Mourinhon me datë 19 dhjetor dhe në 15 ndeshje ka regjistruar 12 fitore 2 barazime dhe 1 humbje nga PSG në Ligën e Kampionëve. Ka regjistruar rekord të klubit me 8 fitore radhazi në udhëtim. Nën drejtimin e tij klubi më i trofeshëm në Angli në 10 xhirot e fundit do të luftoj për plasman në Ligën e Kampionëve.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...