11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Sonte derbi në Ballkanligën, e basketbollit do të ndeshën dy ekipet e para në tabelë: Blokotehna-Beroe

Në pjesën e sipërme të tabelës së klasifikimit të Ballkanligës, po zhvillohet një garë interesant, ndërsa takimi i sontëm mund të jetë edhe përcaktues për skuadrën që do të mbajë vendin e parë bile për një kohë.

Blokotehna-Beroe janë dy skuadra që deri me tani kanë lënë përshtypje shumë të mirë Beroe, aktualisht mbanë vendin e parë me 21 pikë ndërsa Blokotehna, rënditet në vendin e dytë me një pikë më pak. Ndeshja e sontme zhvillohet ne Gjevgjeli, dhe fillon prej orës 18.30.

Edhe përfaqësuesi i Shqiprisë, Teuta e Durrësit është në mesin e skuadrave pretendente për kreun e tabelës pasi që me 20 pikë mbanë vendi e 3.

Ndërsa Bashkimi i Prizerenit, momentalisht mban vendin e parafundit me 14 pikë të grumbulluara./njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...