13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Sonte në Rubikon tek Adriatik Kelmendi: 20 vjet pas arrestimit flet Flora Brovina!

Më 20 prill janë mbushur 20 vjet nga arrestimi i mjekes dhe i humanistes, Flora Brovina, nga forcat serbe.

Për afro dy vjet Brovina ishte maltretuar nëpër burgjet serbe, duke u bërë atëbotë njëra ndër gratë më të njohura të burgosura në botë. Ajo u lirua, pasi që ishte dënuar nga gjykata serbe me 12 vjet burgim, pas shumë apeleve, peticioneve dhe shpërblimeve ndërkombëtare.


Sonte në Rubikon vjen rrëfimi ekskluziv i zonjës Brovina për angazhimin e saj politik dhe odisejën e burgosjes – rrëfimi i një gruaje të pathyeshme. /Njeshi/

Loading…


]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...