8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Sonte zhvillohen takimet e 1/16 së finalës së Europa League

Në garat e Europa League, sotne zhvillohen takimet e kthimit të 1/16 së finalës. Nga ekipet eminente Europiane, vlenë të përmenden skuadrat e Interit, Napolit,Vallencias,Villarealit dhe të Chelsit, që në takimet e para si mysafir kanë shënuar fitore dhe tash në përballjet e kthimit pritet të kenë punë më të lëhtë për të sigurua plasman në vijim të garave

Arsenali, pret ekipin BATE Borisov, që udhëton në Londër, me epërsi të ngusht prej 1 – 0, ndërsa interesante do të jetë edhe përballja në mes Bayer Leverkusen – FC Krasnodar, pasi që ballafaqimi i parë u përmbyll pa fitues.

Takimet e 1/16 së finalës zhvillohen sonte në terminet e zakonta për Europa League, prej orës 18.55 dhe 21.00.

Mbrëm Sevilla, ka eliminuar Parmen, nga garat e mëtutjeshme pasi që në takimin e kthimit shënoj fitore me rezultat 2 – 0, ekipi spanjoll edhe në ndeshjen e parë kishte shënuar fitore me rezultat 1 – 0

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...