7.4 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Sot ASHAK mban mbledhje komemorative për Luan Mulliqin

Dje ka ndërruar jetë skulptori i njohur Luan Mulliqi.

Sot Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës me fillim prej orës 11:00 do të mbajë mbledhje komemorative.

ASHAK ka njoftuar se në orën 11:30 do të fillojnë homazhet.

Funerali niset nga ASHAK në orën 13:00, ndërsa varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Gjakovës në orën 16:00.

“Me këtë rast Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton se më 23 tetor ora 11:00 në mjediset e saj do të mbahet mbledhja komemorative, ndërsa në ora 11:30 fillojnë homazhet për të ndjerin. Funerali niset nga ASHAK-u në ora 13:00. Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Gjakovës në orën 16:00”, thuhet në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...