2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Sot dhe nesër zhvillohen takimet e xhiros së 23 në Superligën e futbollit

Java e 23 në kampionatin futbollistik të Kosovës, pritet të jetë një javë e qetë për skuadrat favorite. Nga ndeshjet e kësja xhiorje veqojmë përballjen ne mes liderit në tabelë Feronikelit dhe Trepçës 89, që zhvillohet të dileën.

Në takimet të tjera çiftet rivale janë Llapi – Ballkani, Drita – Liria, Drenica – Ferizaj, këto ndeshje zhvillohen sot ndërsa nesër veq përballjes Feronikeli – Trepça 89 do të ndeshën dhe Gjilani – KEK-u. Të gjitha takimet e javës së 23 fillojnë prej orës 14.00.

Ndeshja në mes Flamurtarit dhe Prishtinës, do të zhvillohet me datën 27 mars, pasi që ky takim është paraparë të zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri, i cili po përgatitet për ndeshjet e përfaqësuesës së Kosovës, që do ti zhvilloj me 21 mars me Danimarkën,përballje miqësore dhe me Bullgarinë me 25 mars që zhvillohet ne kuadër të garave kulifikuese për Euro 2020.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...