27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Sot, Dita Botërore e Muzikës

Sot shënohet Dita Botërore e Muzikës.

E me këtë rast, ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimit për veprimtari jetësore “Niketë Dardani”.

Po ashtu do të ndahen dhe çmime të tjera vjetore në fushën e muzikës.

Ceremonia mbahet në ambientet e shoqatës së kompozitorëve në Pejton. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...