18.8 C
Pec
E premte, 24 Maj, 2024

Sot Dita e të mbijetuarve të dhunës seksuale të luftës së Kosovës

Sot shënohet Dita Memoriale e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Në shënimin e kësaj dite, sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bën nderime te memoriali “Heroinat”.

Përmes shënimit të kësaj dite përkujtohen vuajtjet dhe traumat e atyre që kanë përjetuar dhunë seksuale gjatë luftës në Kosovë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...