13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Sot, Dita Ndërkombëtare e Logopedisë

Që prej vitit 2004, 6 Marsi është përcaktuar si Dita Ndërkombëtare e Logopedisë që ka si objektiv kryesor dhënien e informacionit dhe ndërgjegjësimin mbi rëndësinë e terapisë logopedike .

Kjo ditë është e rëndësishme për ndërgjegjësimin publik mbi çrregullimet e komunikimit, efektet e tij mbi shëndetin human, të drejtat e pacientëve me këto vështirësi si dhe informimi mbi format dhe strukturat që ju vijnë atyre në ndihmë.

Logopedia nuk njeh moshë, por punon me persona të të gjitha moshave. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...