22.4 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Sot, mot me diell, temperatura pritet të arrijnë deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot moti do të jetë me diell, ku temperaturat pritet të arrijnë deri në 30 gradë Celsius.

“Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm por me rritje të lehta të temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme e lehtë deri mesatare. Kushtet agrometeorologjike dhe biometeorologjike do të jenë relativisht të mira”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...