13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Sot filloi seminari për licencën,,B,,të trajnerëve të futbollit

Federata e futbollit të Kosovës, në bashkëpunim me UEFA-n, prej sot ka filluar seminarin për licencim të trajnerëve për kategorinë,, B,, të UEFA-s.

Seminari është i ndarë në tri faza nga 5 ditë, në muajt mars, prill dhe qershor. Në këtë seminar po marrin pjesë 24 trajner të cilët me herët kanë përfunduar licencën ,,C,, që ka qenë parakusht për të kaluar në licencën,,B,,.

Grupi i ekspertëve kosovar dhe gjerman po drejtojnë me seminiarin i cili parasheh realizim të detyrave praktike dhe teorike.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...