24 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Sot luhen dy ndeshje në Euro 2024

Euro 2024 vazhdon edhe sot, kurse në program janë dy ndeshje interesante për t’u zhvilluar.

Ndeshjet e sotme shënojnë fillimin e xhiros së tretë të kampionatit Evropian 2024 dhe të fundit të fazës së grupeve.

Ndeshja që konsiderohet më interesante është ajo mes Zvicrës dhe Gjermanisë e cila do të luhet në “Deutsche Bank Park” të Frankfurtit.

Gjermania si nikoqire tashmë është kualifikuar në mesin e 16 më të mirave, por sot i duhet fitorja që këtë ta bëjë si lider i Grupit A.

Ndeshja tjetër luhet ndërmjet Skocisë dhe Hungarisë. Të dya ndeshjet fillojnë në orën 21: 00. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...