12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Sot mbahet Akademi me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Batalionit “Atlantiku”

Sot nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mbahet Akademi me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Batalionit “Atlantiku”. 

Akademia mbahet në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë në orën 16:00.

Kujtojmë se Batalioni, “Atlantiku” me vullnetarë shqiptarë amerikanë të cilët hynë në frontet e luftës në Kosovëky ka qenë një moment i rëndësishëm i historisë së diasporës shqiptare dhe atdhedashurisë pasi për një kohë të shkurtër u rreshtuan 472 vullnetarë në kuadër të këtij Batalioni

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...