24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Sot mblidhet Kuvendi, prezantohet programi qeverisës

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbajë seancë e jashtëzakonshme, ku do bëhet prezantimi i programit qeverisës së Qeverisë Kurti për periudhën 2021-2025. Seanca pritet të fillojë në orën 10:00

Më 7 maj Qeveria në mbledhjen e saj ka miratuar programin qeverisës.

Në anën tjetër, Kryesia e Kuvendit ka ftuar mbledhje në orën 13:00, ku në rend të ditës kanë katër pika për diskutim:

1. Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2. Pyetjet parlamentare,

3. Interpelancë me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati në lidhje me “Uljen e shtesave të pensionistëve, stafit shëndetësor dhe institucioneve të sigurisë”,

4. Debat parlamentar në lidhje me organizimin e arsimit në të gjitha nivelet në situatën e pandemisë COVID-19.

II. Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave

Këto do bëhen për përgatitje të seancës plenare.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...