8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Sot në Kosovë e regjion pritet të mbajë mot kryesisht i vranët

Sot në Kosove pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të herëpashershme lokale shiu. Vende-vende mund të ketë edhe rrebeshe lokale shiu. Do të fryjnë erëra nga juglindja jo aq të fuqishme, ndërsa temperaturat nga 2 deri në 15°C

Nga dita e hënë do të ketë intervale me diell dhe vransira të ndryshueshme, por se nuk priten mundësi për të reshura.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi sot pritet të mbajë mot me vranësira e reshje lokale shiu. Vende-vende reshjet mund të jenë në formë të rrebesheve të shiu, ndërsa reshje bore vetëm në malet më të larta të rajonit tonë

Ditëve të ardhshme priten alternime me vranësirave, intervaleve kohore me diell e rigave lokale të shiut. Temperaturat pa ndonjë ndryshim dhe me një fjalë do të vazhdojë moti me karakteristika të stinës së pranverës. Në mesjavë mund të kemi intensifikim të reshjeve të shiut./Njeshi&MB/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...