12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Sot në vendit tonë qëndron një delegacion i lartë amerikan

Sot në Kosovë do të arrijë një delegacion i lartë shtetëror nga Shtëpia e Bardhë

Përveç këtyre në Serbi e Kosovë do të zhvillojnë një vizitë edhe një delegacion i lartë i Bashkimit Evropian, i udhëhequr nga kryesuesi i Komitetit për Punë të Jashtme dhe raportuesi për Serbinë, David McAllister.Vizita e tyre do të fillojë sot në Serbi dhe do të përfundoj me 2 mars në Kosovë.

Në komunikatën e dërguar për media, thuhet se ky delegacion nuk e përkrah idenë për vendosjen e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në vija etnike, dhe sipas tyre një ide e tillë nuk duhet të jetë synim i Kosovës dhe Serbisë, transmeton lajmi.net.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...