19.1 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Sot protesta e opozitës para bashkisë së Tiranës

Sot mbahet protesta e radhës e organizuar nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Qytetarët priten të grumbullohen të shumtë në numër para bashkisë së Tiranës ku edhe në protestat e tjera kanë kërkuar dorëheqjen e kreut të bashkisë dhe marrjen e tij nën hetim pas skandaleve të njëpasnjëshme me drejtorët e këtij institucioni që janë pothuajse te gjithë nën masë arresti.

Skandali 5D ku vidheshin paratë publike nga drejtorët e bashkisë që shpërtheu pas denoncimit nga opozita por edhe skandale te tjera të Erjon Veliajt janë bërë shkas për këtë reagim qytetar. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...