16 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierëve

Sot është 12 Maji – Dita Ndërkombëtare e Infermierëve.

Kjo ditë është krijuar në mënyrë që të mund të nderohen të gjithë infermierët në mbarë botën për punën që ata bëjnë.

Ky profesion konsiderohet si shumë i rëndësishëm, pas infermierët kanë përgjegjësi kur bëhet fjalë për shëndetin dhe mirëqenien e njerëzve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...