14.9 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Sot vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Dhomat e Specializuara kanë njoftuar se gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, do të vazhdojë të hënën.

Siç është bërë e ditur nga Gjykata Speciale, gjykimi do të nisë nga ora 09:00, ndërsa do transmetimi do të nisë 45 minuta me vonesë.

Nga java e kaluar ka nisur dëgjimi i dëshmitares së parë të prokurorisë, ndaj Thaçit dhe të tjerëve.

Seancat po mbahen kryesisht të mbyllura për publikun.

Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së ka nisur rreth dy vjet e gjysmë pas arrestimit të Thaçit dhe të tjerëve. Ata po akuzohen për krime lufte. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...