31.2 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Sot vendoset kampioni i Premier League: City ka në dorë fatin e titullit, Arsenali do të shpresojë në “mrekulli”

Sot do të zhvillohet xhiro-ja e 38-të dhe finale e Premier League për sezonin 2023-24.

Vëmendja kryesore është padyshim te dy skuadrat e para të tabelës, ku sot do të kuptohet fituesi i titullit kampion.

Manchester City ka në duart e saj fatin e titullit, dhe me një fitore potenciale sot ndaj West Ham, ata do të kurorëzoheshin me titullin kampion.

Ndërkohë Arsenali do të shpresojë në një mrekulli deri në “frymën e fundit”, duke e fituar ndeshjen e tyre ndaj Evertonit në Emirates dhe shpresuar në një lëshim të pikëve nga Man City në shtëpi ndaj West Ham. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...