15.1 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Sot zhvillohet derbi madrilen, Reali pret Atleticon në Bernabeu

Këtë të shtunë do të zhvillohet derbi madrilen në mes Realit dhe Atleticos.

Mbretërit që vijnë nga fitorja e madhe ndaj Liverpoolit do ta pres nga ora 18:30 në Santiago Bernabeu rivalin e qytetit, Atletico Madridin.

Realit i duhet me doemos fitorja kundër Atleticos në mënyrë që ta mbajë hapin për garën për titull ndaj Barcelonës.

Aktualisht, Barcelona është në vendin e parë në La Liga më 59 pikë, Reali i dyti më 51 pikë ndërsa Atletico gjendet në pozitën e katërt me 41 pikë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...