20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Sot zhvillohet super meçi Joshua – Franklin

Sot adhuruesit e boksit do të kenë mundësinë të shikojnë një super përballje.

Anthony Joshua dhe Jermaine Franklin do të përballën sot, në një meç të shumëpritur nga tifozët anë e mbanë.

AJ rikthehet në ring pas tetë muajsh pas dy humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk, transmeton lajmi.net.

Amerikani, Jermaine Franklin, në total ka zhvilluar 22 luftëra, ka fituar 21 (14 me nokaut) dhe ka humbur në një luftë.

Kurse, Joshua ka një bilanc më të dobët sesa kundërshtari i tij. Britaniku në total ka zhvilluar 27 meçe, ka fituar në 24 (22 me nokaut) dhe ka humbur në 3 meçe (1 me nokaut).

Meçi mes Joshua dhe Franklin zhvillohet nesër në ‘O2 Arena’ në Londrës, rreth orës 23:00.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...