9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Spanja, humbë organizimin e turneut elitë për U-17 për shkak të Kosovës.

Federata Europiane e Futbollit, për shkak të Kosovës, i ka marrë Spanjës, të drejtën e organizimit të ndeshjeve të rrethit elitë të grupit të 5-të që janë të vlefshme për Kampionatin Europian, të grupmoshave deri 17 vjeq që në këtë vit organizohet në Irlandë.

Kryetari i FFK, Agim Ademi, ka insituar që Kombëtarja jonë të paraqitet me të gjitha simbolet shtetërore në këto ndeshje, por një gjë e tillë nuk është pranuar nga autoritetet spanjolle.

Meq në grup me Kosovën, janë edhe dy shtete të tjera që nuk e kanë njohur pavarsinë e vendi tonë Greqia dhe Ukraina, atëherë UEFA, vendosi që vend mikpritës i ndeshjeve të grupit 5-të të jetë Zvicra. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen prej 20 deri më 26 mars.

Drenica dhe Ballkani shënuan fitore ndaj Ferizajt respektivisht KEK-ut, ndërsa Gjilani e Flamurtari, u ndanë baraz.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...