22.4 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Spanja mposhtë Italinë dhe siguron kualifikimin, gëzohet Shqipëria

Kombëtarja e Spanjës ka siguraur kualifikimin për në fazën e 1/16 së Kampionatit Europian.

Në ndeshjen e sotme, Spanja shënoi fitore me rezultat 1-0 ndaj Italisë.

Ishte një autogol nga Riccardo Calafiori në minutën e 55-të që i dha fitoren Spanjës.

Ky rezultat i konvenon edhe Kombëtares së Shqipërisë, pasi rriten gjasat për të kaluar fazën e grupeve.

Spanja është lidere e Grupit B, me gjashtë pikë, duke siguruar kualifikimin, e ndjekur nga Italia me tre pikë.

Shqipëria është në vendin e tretë me një pikë aq sa ka edhe Kroacia./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...