5.9 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Specialja nis punën, pritet të mbahen 16 seanca këtë muaj

Gjykata Speciale këtë javë fillon punën pas përfundimit të pushimit dimëror.

Seancat e Speciale, do të fillojnë të martën, kurse gjatë javës janë paraparë të mbahen katër seanca në rastin ‘Shala’.

Gjatë pushimit kur nuk janë mbajtur seanca gjyqësore dhe disa nga shërbimet jothelbësore kanë qenë në minimum.

Megjithatë, gjykata ka mbetur plotësisht funksionale dhe puna ka vazhduar në të gjitha seksionet e DHSK-së.

Ndërsa në rastin gjyqësore ‘Hashim Thaçi dhe të tjerët’, seancat do të fillojnë më 15 janar.

Gjatë muajit janar sipas kalendarit të Dhomave të Specializuar, do të jenë në tërësi 16 seanca gjyqësore, në dy rastet gjyqësore Hashim Thaçi dhe të tjerët’ dhe ‘Shala’. \Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...