16 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Specialja për dy ditë ishte e mbyllur për publikun, vazhdon sot në ditën e tretë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, ka përfunduar dje seanca dytë ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ish-presidentit Hashim Thaçit, ish-kryeparlamentarëve Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi, si dhe ish-deputetit Rexhep Selimi, seancë e cila vazhdoi me dëgjimin e dëshmitares së parë të Prokurorisë.

Seanca ka qenë e mbyllyr për publikun gjatë tërë kohës, për ditën e dytë radhazi, derisa sot në ditën e tretë, pritet që dëshmitarja sërish ta vazhdojë dëshminë pa praninë e publikut.

Para se të paraqitej dëshmitarja në sallë, mbrojtësi i Thaçit, avokati Lluka Mishetiq, ka dorëzuar një provë të re materiale, provë e cila nuk u kundërshtua nga ZPS-ja dhe më pas u pranua nga trupi gjykues. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...