32.1 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Stoltenberg dënon dhunën ndaj kryeministres daneze: Aleatët e NATO-s qëndrojnë së bashku

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka dënuar fuqishëm dhunën ndaj kryeministres së Danimarkës, Mette Frederiksen.

Ai u shpreh se aleatët e NATO-s qëndrojnë bashkë për të mbrojtur vlerat, lirinë, demokracinë dhe sundimin e ligjit

“I tronditur kur dëgjova për dhunën ndaj mikes sime Mette Frederiksen e aleatit tonë Danimarkës. Dënoj fuqishëm çdo dhunë ndaj liderëve tanë politikë. Aleatët e NATO-s qëndrojnë së bashku për të mbrojtur vlerat tona, lirinë, demokracinë dhe sundimin e ligjit”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...