5.2 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

Pas presidentes Vjosa Osmani, Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës.

Numri një i Aleancës Paqeruajtëse, thotë se në takimin me kryeministrin Kurti, diskutuan për situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon.

Ai u shpreh në platformën X, se NATO do vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt mbi të gjitha komunitetet.

Të njëjtën temë, e ka trajtuar edhe në takimin me presidenten, Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...