17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Stoltenbergu do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të marrë pjesë në Takimin e Përvitshëm të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës.

Pos pranisë së tij në takim, Stoltenbergu do të takohet edhe me udhëheqës të tjerë ndërkombëtarë që do të jenë pjesë e eventit.

Ai do ta mbajë një fjalim në këtë forum, e i cili do të pasohet me një sesion pyetje-përgjigjesh.

Më pas, pikë e diskutimit do të jetë edhe siguria në Evropë, ku në panel të diskutimit do të jetë edhe vetë Stoltenbergu, por edhe kryeministri i Belgjikës, Ministri i Mbrojtjes i Holandës dhe presidenti i Maqedonisë së Veriut./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...