20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

​Strukturat ilegale ende në objektin të cilin duhet ta lirojnë sot

Në objektin kryesor të strukturave paralele në Mitrovicën e Veriut, nuk vërehet ndonjë lëvizje.

Punëtorë të këtyre strukturave, po qëndrojnë brenda objektit.

Deri më tani, ani pse ka përfunduar afati për lirimin e objektit nuk janë parë pjesëtarë të forcave policore.

Ndërkaq, pranë objektit po qëndrojnë pjesëtarë të KFOR-it dhe carabinieri italian.

Ndryshe, sot përfundon afati që Komuna e Mitrovicës së Veriut, u ka dhënë strukturave paralele për lirimin e objektit në Lagjen e Boshnjakëve.

Objekti që nga paslufta po përdoret nga strukturat paralele të financuara nga Serbia.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...