17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Subvencionimi për efiçencë, etiketat e pajisjeve që mund të blihen

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka publikuar etiketat e efiçiencës së pajisjeve shtëpiake të cilat do të subvencionohen me përkrahje të Bashkimit Evropian në Kosovë.

Javën e kaluar ministrja Rizvanolli së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe Bianciardi nga European Union in Kosovo kanë lansuar masat e reja për subvencionim të qytetarëve të cilat përfshijnë: rrobalarëse, enëlarëse, erigorifer ose frigorifer me friz, sistem diellor për ngrohje të ujit sanitar.

“Ja si duken etiketat e efiçencës së pajisjeve të cilat do t’i subvencionojmë me përkrahje të European Union in Kosovo”, ka shkruar ajo në Facebook linqet për t’u informuar qytetarët më shumë rreth aplikimit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...