4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Sulm në qytetin rus Shën Petersburg

Mediat kanë raportuar për një zjarr në qytetin rus, Shën Petersburg. Pamjet, të shpërndara nga grupi evropian i lajmeve Visegrad 24, tregojnë shtëllunga tymi që ngrihen mbi qytet.

Nuk dihet ende se cili është shkaku i zjarrit ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet.

Dje, një zyrtar i lartë ukrainas tha se sulmet me dron në tokën ruse do të rriteshin. Sulmet e fundit të tilla treguan se lufta në Ukrainë po kalonte gradualisht në Rusi.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar, duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...