5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë një rezolutë

Parlamenti Evropian pritet të miratojë një rezolutë për marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Serbisë, në plenaren e dytë të tetorit. Kjo është bërë e ditur nga deputeti kroat, Tonino Picula.

Ai ka thënë se e dënojnë agresionin e fundit të një bande të armatosur kundër policëve të Kosovës.

“Me kërkesën tonë, PE do të miratojë një rezolutë për Kosovën dhe Serbinë në plenaren e dytë të tetorit.

Ne dënojmë agresionin e fundit të një bande të armatosur terroriste kundër policëve të Kosovës.

Të gjitha faktet rreth sulmit duhet të vërtetohen. Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë”, ka shkruar ai./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...