3.7 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, gjendet jashtë rrezikut për jetë

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua.

Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë. Policia e Kosovës ftoi personat e armatosur të dorëzohen por ata vazhduan me sulme ndaj policisë.

Policia njoftoi gjatë ditës së diel, se janë vrarë tre sulmues, si dhe ka arritur të arrestojë dy sulmues, dhe katër persona tjerë të cilët dyshohen se janë përfshirë me sulmin terrorist. Njëri nga sulmuesit i cili u arrestua nga Policia e Kosovës, u dërgua për tretman mjekësor në QKUK.

Drejtori i Klinikës së Ortopedisë, Gani Jashanica konfirmoi për Telegrafin se gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

“Gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë, e kemi operuar në këmbë dhe po vazhdon mbikëqyrja. Viti lindjes është 1974”, tha ai.

Të dielën, Policia e Kosovës arriti që të marrë nën kontroll manastirin në Banjskë, ku edhe konfiskoi sasi të madhe të armatimit. Krerët e shtetit kanë dënuar ashpër sulmin terrorist ndaj policisë, ku kanë kërkuar që kriminelët të dalin para drejtësisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...