12.4 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Superhëna e fundit për këtë vit kapet nga kamerat në vende të ndryshme të botës

Një entuziast i hapësirës në Nepal e filmoi Superhënën e quajtur “Harvest” duke e vendosur telefonin e tij në teleskop.

Amartya Mishra tha se ai shpesh kishte fotografuar qiellin nga Kathmandu, kryeqyteti i Nepalit.

Hëna gjithashtu u pa edhe nga Kolorado në Shtetet e Bashkuara, shkruan BBC.

Kjo Superhënë u pa gjithashtu edhe në vende të ndryshme në botë dhe Evropë.

Në mënyrë që një hënë të klasifikohet si superhënë, ajo duhet të shihet e plotë në momentin kur ajo është në pikën më të afërt me Tokën.

Më poshtë janë disa foto të Superhënës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...