2.5 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurecën e meshkujve zhvillon përballjet e xhiros së 16-të

Takimet e javës së 16-të në Superligën e meshkujve në Hendboll do të jenë nën hijen e derbit te pjesës së gjerë tanishme të Kampionatit ku do të ndeshën Kastrioti – Besa.

Kjo përballje zhvillohet të shtunën ne palestren e sporteve “Bill Klinton” në Ferizaj duke filluar nga ora 19:00. Ekipi i cili në këtë ballafaqim do të shënoj fitore do të kryesoj në tabelën e klasifikimit .

Kryetrajneri i Besës Arben Muqolli, para ballafaqimit me Kastriotin u shpreh optimist në epilogun përfundimtar të takimit, duke vlerësuar formën e mirë të skuadrës së tij dhe përforcimet e bëra në kuadrin e hendbollistëve. Ai ka thënë se fitorja do të jetë synim i Besës në derbi.

Çiftet tjera rivale të javës së 16 janë:


Trepça-Vëllaznimi ndeshja zhvillohet të premten. Të shtunën përpos derbit Kastrioti – Besa përballën edhe Samadrexha – Zhegra dhe Drita – Drenica. Takimi i fundit i kësaj jave zhvillohet të dielën ku ballafaqohen Prishtina – Vushtria

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...