12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Sveçla konfirmon rritjen e numrit të policëve në veri: Po bëhet me qëllim të ofrimit të sigurisë për të gjithë qytetarët

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se është shtuar prezenca e policisë së rendit në veri të Kosovës. Kjo sipas tij, pas sulmeve të njëpasnjëshme të armatosura ndaj zyrtarëve policor dhe qytetarëve në veri.

“… Shtimi i numrit të policëve është bërë me qëllim të ofrimit të sigurisë për të gjithë qytetarët është vlerësuar e domosdoshme”, u shpreh ai.

Në fund ka lutur qytetarët të ruajnë qetësinë dhe të bashkëpunojnë me Policinë e Kosovës të cilët thotë se janë duke u angazhuar për rend dhe siguri për të gjithë qytetarët pa asnjë dallim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...