2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Sveçla publikon pamjet e sulmit ndaj dy shqiptarëve në veri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar pamjet kur u sulmuan dy shqiptarë në veri.

Ai ka thënë se milicia fashiste vazhdon të sulmojë qytetarët e pafajshëm në veri të vendit.

Sveçla ka shkruar se dy qytetarë shqiptarë janë sulmuar brutalisht në sheshin e Mitrovicës së Veriut nga milicia fashiste e orkestruar dhe dirigjuar nga Beogradi.

“Ky akt dhune dhe huliganesk duhet të dënohet ashpërsisht. Përgjegjësit kriminelë shumë shpejt do të vihen para drejtësisë. Këta milicë nuk do të mund ta minojnë rendin juridik dhe kushtetues të Republikës”, ka thënë ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...