4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Sveçla: Vila e Radoiçiqit mund të shfrytëzohet si stacion i njësitit të barkave të Policisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencë për media ka folur për vilën e Milan Radojiçiqit buzë liqenit të Ujmanit.

Ai ka bërë të ditur se vila është e ndërtuar në tokën e Agjencisë Pyjore të Kosovës, dhe se “bypass” i tunelit është i uzurpuar nga ky kompleks i Radojiçiqit.

Sveçla ka treguar se është në bisedime me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, që kjo pronë t’i kalohet Ministrisë së Punëve të Brendshme “e pastaj të shfrytëzohet nga Policia e Kosovës për stacion për njësitin e barkave në Departamentin e Kufirit”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...